Warszawa, 03.04.2017 (ISBnews) - Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) najprawdopodobniej wypłaci dywidendę za 2016 r., wynika z wypowiedzi prezesa, współzałożyciela i istotnego akcjonariusza Jakuba Barana.
"W minionych latach PBKM regularnie dzielił się zyskiem ze swoimi akcjonariuszami i nie zakładam, aby w tym roku walne zgromadzenie miało zadecydować inaczej" - powiedział Baran, cytowany w komunikacie.
Polityka dywidendowa PBKM zakłada, że do 50% skonsolidowanego zysku netto trafi do akcjonariuszy w formie dywidendy. W 2016 r. Grupa wypracowała 23,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto ogółem, o 31% więcej r/r.
Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.
(ISBnews)