FB Serwis z grupy Ferrovial złożył do UOKiK wniosek dot. przejęcia dwóch spółekWarszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - FB Serwis złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie Przedsiębiorstwa Higieny Komunalnej Trans-Formers i Trans-Formers Karpatia, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 31 marca, sprawa jest w toku.

"FB Serwis S.A. z siedzibą w Warszawie zamierza przejąć kontrolę nad Przedsiębiorstwem Higieny Komunalnej Trans-Formers Wrocław sp. z o.o. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich oraz nad Trans-Formers Karpatia sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie." - czytamy w komunikacie..

FB Serwis S.A. należy do grupy kapitałowej Ferrovial, która w Polsce jest obecna poprzez Grupę Budimex.

"Zgłaszający świadczy usługi w zakresie tzw. total facility management, utrzymania infrastruktury drogowej, kolejowej i oświetleniowej, a także prowadzi działalność w zakresie gospodarki odpadami - odbioru odpadów oraz przetwarzania i składowania odpadów" - czytamy także.

Przedsiębiorstwem Higieny Komunalnej Trans-Formers Wrocław oraz nad Trans-Formers Karpatia należą do grupy, w której podmiotem dominującym jest Trans-Formers Holding sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przejmowane spółki prowadzą działalność w zakresie świadczenia kompleksowych usług komunalnych – oczyszczania miast, wywozu oraz przetwarzania odpadów, podano także.

(ISBnews)