Na zamkniętym posiedzeniu komisja wysłuchała informacji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka, nowo powołanych wiceszefów Służby Wywiadu Wojskowego płk Agaty Mazur i płk Eugeniusza Szczęśniaka oraz zastępcy szefa Agencji Wywiadu Dominika Dudy - podał Opioła.

"Rozmawialiśmy o wojnie hybrydowej na przykładzie działań militarnych na Ukrainie, w Syrii i Iraku. Odwoływaliśmy się do aktywności poszczególnych państw na tym teatrze działań - głównie Federacji Rosyjskiej. Interesowały nas implikacje tych działań dla Polski" - powiedział PAP Opioła. "MON analizuje te zagadnienia na bieżąco" - zapewnił.

Opioła zaznaczył, że wyniki tych analiz i swój punkt widzenia na problemy wynikające z prowadzenia wojny hybrydowej Polska przedstawia w ramach struktur Paktu Północnoatlantyckiego.

Podał, że komisja rozmawiała też o Centrum Eksperckim Kontrwywiadu NATO w Krakowie. "Minister Bączek przedstawił kompleksową informację o Centrum, o procesie jego certyfikacji przy NATO i ustaleń między Polską a Słowacją w tej sprawie. Opioła powiedział, że szef SKW zapewnił, iż centrum rozwija się, przechodzi certyfikację, a informacje odmienne, to "dezinformacja, która ma wprowadzić odbiorców w błąd".

Komisja chce zająć się ponownie tymi problemami, gdy informację przedstawi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego" - zaznaczył Opioła w rozmowie z PAP.(PAP)