GTC oficjalnie otworzyła FortyOne III w Belgradzie, ma już pierwszych najemcówWarszawa, 19.04.2017 (ISBnews) - Grupa GTC oficjalnie otworzyła trzeci i ostatni budynek kompleksu FortyOne w Belgradzie, oferujący 10 700 m2 powierzchni najmu. Pierwsi najemcy wprowadzili się do biurowca na początku kwietnia br., podała spółka.

"Od samego początku kompleks FortyOne przynosił nam wiele powodów do dumy. Z przyjemnością informujemy o pomyślnym zakończeniu całego projektu - zwłaszcza ze względu na fakt, że kompleks jest niezwykle wysoko ceniony wśród najemców i otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold, jako pierwszy budynek w Belgradzie" - powiedział prezes Thomas Kurzmann, cytowany w komunikacie.

W skład kompleksu FortyOne wchodzą trzy biurowce klasy A. Całkowita powierzchnia najmu w kompleksie wynosi 27 000 m2.

"Biurowiec FortyOne III, który oferuje ponad 10 700 m2 całkowitej powierzchni najmu, został zbudowany zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami zrównoważonego budownictwa. Pierwszy najemca już się wprowadził do budynku. Endava, firma informatyczna z ponad 16-letnim doświadczeniem współpracy z wiodącymi globalnymi przedsiębiorstwami z sektora finansowego, ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego, mediów, technologii i handlu, wynajęła 6 500 m2, tj. ponad połowę powierzchni najmu budynku" - czytamy dalej.

Ponadto w biurowcu FortyOne III otwarta zostanie siłownia Muscle Beach - nowoczesne centrum fitness, które zajmie ponad 370 m2. Do budynku wkrótce wprowadzi się również DHL, oddział światowego lidera na rynku branży logistycznej i transportowej, zajmując 280 m2, podano także.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)