Warszawa, 20.04.2017 (ISBnews) - Gekoplast rozpoczął przegląd opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej, podała spółka.
"Mając na uwadze perspektywy dalszego rozwoju emitenta, informuje o podjęciu decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych we wszystkich obszarach działalności biznesowej emitenta" - czytamy w komunikacie.
Na obecnym etapie będą analizowane i rozważane różne opcje strategiczne, w tym poszukiwanie inwestora strategicznego (branżowego lub finansowego), jak i utrzymanie istniejącej rozproszonej struktury właścicielskiej, wskazanie ewentualnych celów akwizycyjnych, a także zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie innej transakcji, jak również nie podjęcie żadnych działań, podano w informacji.
"Żadne decyzje związane z wyborem konkretnej opcji przez zarząd nie zostały dotąd podjęte i nie ma pewności, czy takie decyzje zostaną podjęte w przyszłości" - czytamy dalej.
Gekoplast S.A. to największy w Europie Środkowo-Wschodniej i piąty w Europie producent płyt komórkowych z polipropylenu. W swojej ofercie spółka ma również płyty lite i opakowania z tworzyw sztucznych. Jest spółką portfelową funduszu private equity Capital Partners. Spółka jest notowana na rynku główny GPW od maja 2016 r.
(ISBnews)