Tauron otrzyma 28 mln zł dofinansowania z NCBiR na 8 projektówWarszawa, 24.04.2017 (ISBnews) - Tauron otrzymał dofinansowanie w wysokości 28 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) na 8 projektów w ramach I konkursu Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego (PBSE), poinformowała spółka. Przyznane dofinansowanie stanowi prawie jedną trzecią całego budżetu konkursu, podano także.

"Jeszcze nigdy w historii grupy nie uruchamiano w jednym czasie tylu projektów badawczo - rozwojowych. To ważny element budowy ekosystemu innowacyjności w grupie Tauron, na który składają się projekty badawczo-rozwojowe, rozwój nowych biznesów w spółce Tauron Magenta, współpraca ze startupami - obecnie w ramach programu Scale Up Pilot Maker - oraz planowane powołanie funduszu typu CVC. Oczekujemy, że program sektorowy będzie wsparciem dla intensyfikacji wdrażania innowacji w Tauron i szerzej w sektorze energetycznym, a kolejne konkursy ogłaszane w ramach programu będą dalej wspierać kierunki prac podejmowanych przez grupę" - powiedział wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i rozwoju Jarosław Broda, cytowany w komunikacie.

Grupa Tauron w ramach konkursu złożyła 18 wniosków o dofinansowanie projektów. Osiem z nich przeszło pozytywnie przez złożony proces oceny projektów, w skład którego wchodziły m.in. ocena formalna, merytoryczna oraz panel ekspertów, i uzyskało pozytywna decyzję NCBR o dofinansowaniu. W siedmiu z tych projektów spółki grupy Tauron pełnią rolę lidera projektu, podano także.

"Spośród wszystkich zgłoszonych w ramach I konkursu wniosków o dofinansowanie, wybrano projekty na łączna kwotę dofinansowania wynoszącą ok. 93 mln zł. Projekty, w których uczestniczą spółki grupy Tauron otrzymały przyznane dofinansowanie w wysokości prawie 28 mln zł, co stanowi 31% całego budżetu przeznaczonego na pierwszy konkurs" - czytamy również. Realizacja projektów rozpocznie się około połowy bieżącego roku.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)