AI Prime Bidco, spółka celowa należąca w całości do funduszy zarządzanych przez Advent International, oraz Rafał Brzoska sukcesem zakończyli wezwanie na akcje Integer.pl i InPost, w wyniku którego posiadają obecnie 92,88% akcji Integera (62,89% nabyte w wezwaniu plus akcje należące do Rafała Brzoski) i 92,44% akcji InPostu (34,44% nabyte w wezwaniu plus akcje należące do Integer Inwestycje), podał Advent. AIP przeprowadzi wkrótce przymusowy wykup akcji w celu pozyskania pozostałej części walorów Integera i InPostu.
"Finalizując wezwanie AI Prime, jako jedyny nabywca, zakupił dziś wszystkie akcje Integer i InPost, na które zostały złożone zapisy, tj.:

- 4 883074 akcji Integer, co stanowi 62,89% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Integera, po cenie 49 zł za akcję. Wraz z nabytymi akcjami Advent i Rafał Brzoska mają 7 211 458 walorów tj. 92,88% akcji i głosów w spółce Integer,

- 3 980364 akcji Integer, co stanowi 34,44% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu InPostu, po cenie 11 zł za akcję. Wraz z nabytymi akcjami Advent i Integer Inwestycje, spółka zależna Integera, mają 10 684 004 walorów tj. 92,44% akcji i głosów w spółce InPost" - czytamy w komunikacie.

Po zakończeniu transakcji Advent dokapitalizuje Grupę znacznymi środkami. Pomoże to stworzyć solidne finansowe podstawy dla Integera, dzięki którym zostaną rozwiązane problemy z krótkoterminowymi ograniczeniami płynności i zbliżającymi się spłatami zadłużenia, oraz zapewnione zostaną środki na wsparcie dalszego rozwoju firmy. Advent zamierza zainwestować w optymalizację oferty dla klientów Integera, a także w narzędzia umożliwiające pełne wykorzystanie dalszego rozwoju rynku e-commerce w Polsce i na świecie. Advent planuje rozbudować sieć paczkomatów, zwiększyć przepustowość istniejących urządzeń oraz zainwestować w rozwiązania z zakresu IT i działalności operacyjne, w celu zbudowania wiodącej na rynku oferty usług, przypomniano.

"Okres niepewności co do sytuacji finansowej Grupy mamy już za sobą i teraz skupiamy się na przyszłości. Integer.pl stworzył unikalną międzynarodową sieć paczkomatów, a teraz zapewniając niezbędny do rozwoju kapitał i wiedzę chcemy zbudować na niej sukces całej firmy" - skomentował dyrektor Advent International Peter Nachtnebel, cytowany w komunikacie.

"Dzięki wyjątkowej wygodzie, szybkości dostawy i łatwości zwrotu sieć paczkomatów Integera ma potencjał, aby stać się dla klientów e-commerce usługą logistyczną pierwszego wyboru. Z pomocą Adventu, planujemy opracować i wdrożyć nowe usługi, które będą generować dodatkową wartość i zwiększać wygodę dla naszych klientów i użytkowników końcowych" - dodał Brzoska.

W połowie marca Integer podał, że ewentualne niepowodzenie wezwania na akcje Integer.pl, które ogłosiły fundusze z Grupy Advent i Rafał Brzoska, może spowodować ryzyko braku możliwości kontynuowania działalności przez spółkę w okresie następnych 12 miesięcy.

AI Prime (Luxemburg) Bidco S.a r.l. to spółka celowa należąca w całości do funduszy zarządzanych przez Advent International, jednego z największych i najbardziej doświadczonych globalnych funduszy private equity.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą operator świadczący usługi kurierskie i paczkomatowe - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)