Asseco BS złożyło wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie Macrologic


Warszawa, 10.05.2017 (ISBnews) - Asseco Business Solutions (Asseco BS) złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Macrologic, podał urząd.
Wniosek wpłynął 4 maja, sprawa jest w toku.

Asseco Business Solutions zamierza przejąć kontrolę nad Macrologic. Z uwagi na to, iż akcje spółki Macrologic dopuszczone są do publicznego obrotu, Asseco Business Solutions w dniu 11 kwietnia 2017 r. ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Macrologic.
Asseco Business Solutions należy do grupy kapitałowej, na której czele stoi Asseco Poland, zaś Macrologic nie należy do większej grupy kapitałowej, ma tylko jedną spółkę zależną Retilia.
"Asseco Business Solutions i Macrologic działają na szeroko rozumianym rynku IT, świadcząc usługi informatyczne na rzecz innych przedsiębiorców" - czytamy w komunikacie.
Asseco Business Solutions prowadzi działalność w zakresie wdrażania systemów do zarządzania procesami biznesowymi w przedsiębiorstwach. Zgłaszający tworzy zintegrowane rozwiązania klasy ERP do zarządzania dużymi oraz średnimi firmami. System ERP (ang. Enterprise Resource Planning) służy do planowania zasobów przedsiębiorstwa; gromadzi dane, porządkuje i integruje wszystkie obszary funkcjonowania firmy i wspomaga zarządzanie zasobami, rozliczając je pod kątem maksymalnej efektywności. Zgłaszający oferuje swoje rozwiązania w szczególności pod markami Softlab ERP i WAPRO ERP. Ponadto wśród produktów Zgłaszającego znajdują się następujące systemy informatyczne: Mobile Touch (rozwiązanie mobilne, które zostało zaprojektowane w oparciu o możliwości nowoczesnych technologii dotykowych; przeznaczone jest do pracy na nowoczesnych tabletach i smartfonach opartych o system operacyjny iOS oraz Android), Mobile Preselling (sprzedaż (zbieranie zamówień), badanie obecności produktu na półce, sprawdzanie realizacji standardów ekspozycyjnych), Mobile Driver (rozwiązania dla firm dystrybucyjnych i transportowych) i Mobile Vanselling (rozwiązania dla klientów zajmujących się sprzedażą bezpośrednią w terenie, reprezentujących wszystkie branże; aplikacja pozwala na wystawienie dokumentu sprzedaży bezpośrednio w chwili dostarczenia towaru).
Macrologic prowadzi działalność w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań informatycznych dla firm, dostarcza przedsiębiorstwom rozwiązania informatyczne, które wspomagają realizację ich celów biznesowych. Macrologic oferuje rozwiązania informatyczne dla firm w następujących obszarach: finanse, controlling, kadry i płace, produkcja, sprzedaż i logistyka, obieg informacji. Głównymi produktami Macrologic są: Macrologic Merit - pierwszy polski procesowy system ERP wspierający realizację procesów biznesowych w firmach oraz Macrologic ERP wspomagający następujące dziedziny prowadzenia biznesu: ewidencję i planowanie zasobów (ERP), zarządzanie informacją i wiedzą (KM, CRM), analizy zarządcze (BI).
(ISBnews)