Centralny Port Komunikacyjny to projekt priorytetowy i chcemy, żeby jego realizacja przebiegała zgodnie z założonym harmonogramem - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło na konferencji prasowej w Pekinie.

Szefowa rządu była pytana przez dziennikarzy o Centralny Port Komunikacyjny. Szydło zaznaczyła, że jest to "projekt priorytetowy".

"Chcemy, żeby realizacja tego projektu przebiegała zgodnie z założonym harmonogramem i planem, który wkrótce zostanie (...) zaprezentowany przez ministra (pełnomocnika rządu ds. tej inwestycji Mikołaja) Wilda - powiedziała premier.

Szydło podkreśliła, że Polska jest zainteresowana - w ramach realizacji tego projektu - "zdobywaniem inwestorów, czy też oferowaniem własnych możliwości inwestycyjnych". "Rozmawiałam z najpoważniejszymi przedsiębiorcami chińskimi tutaj, ale również rozmawialiśmy (...) z przedstawicielami innych państw" - wskazała Szydło.

Szefowa rządu dopytywana, czy skoro były prowadzone rozmowy o zaangażowaniu Chin w projekt, to czy padły jakieś konkretne kwoty, odpowiedziała: "O tego typu deklaracjach mówi się wtedy, kiedy one już są zakończone".

"Na razie pozostańmy na tym etapie, że jest to dobra rozmowa, o możliwościach inwestycyjnych w Polsce" - oświadczyła premier.