PZU nie będzie zmieniać strategii grupy do 2020 roku po niedawnych zmianach w zarządzie, poinformował prezes PZU Paweł Surówka.
"Podtrzymujemy strategię, którą wspólnie napisaliśmy. Uważamy, że jeśli dziś możemy pochwalić się takimi dobrymi wynikami, to oznacza, że ona działa i już przynosi wzrosty" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

"Dla mnie strategia grupy to jest coś, co nie ma prawa zmieniać się z kwartału na kwartał. Chodzi o to, by inwestorzy wiedzieli, czego spodziewać się po grupie" - podkreślił.

Przyjęta w sierpniu 2016 r. strategia Grupy PZU na lata 2016-2020 zakłada fundamentalną zmianę profilu grupy ze spółki czysto dywidendowej na spółkę dywidendowo-wzrostową, realizującą projekty zwiększenia wartości przychodów oraz zysku netto, przy wykorzystaniu siły kapitałowej grupy. Obejmuje ona plany w zakresie inwestycji w sektor bankowy.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)