Apator podtrzymał prognozę przychodów powyżej 900 mln zł 2017 r.


Warszawa, 25.05.2017 (ISBnews) - Prognoza Apatora, zakładająca przekroczenie 900 mln zł przychodów i 75 mln zysku netto, jest niezagrożona, a spółka liczy na następne kwartały, poinformował prezes Andrzej Szostak.
"Pierwszy kwartał tradycyjnie jest najsłabszy i uważamy, że nasza prognoza jest do zrealizowania. Liczymy na następne kwartały i widzimy szansę na przekroczenie dolnego poziomu prognoz, jakie ogłaszała spółka" - powiedział Szostak podczas prezentacji wyników.
Apator prognozuje, że w 2017 r. będzie miał 900-950 mln zł przychodów i wypracuje 75-80 mln zł zysku netto. Oznacza to, że w I kw. br. prognozę sprzedaży zrealizowano w 23,2-24,5%, zaś zysk netto - w 21,2-22,6%.
"Zawsze realizowaliśmy nasze plany sprzedaży i patrząc na realizację poszczególnych budżetów czujemy się bezpiecznie z naszą prognozą. Mocno stawiamy na ekspansję zagraniczną i liczymy na sprzedaż eksportową min. na rynku pomiarowym gazu dzięki aktywnym działaniom na rynku niemieckim" - dodał Szostak.
W długim terminie dla Apatora wyzwaniem będzie przejście na nowoczesne rozwiązania produktowe, które zapewniają wyższe marże, podsumował prezes.
Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.
(ISBnews)