Miedź w Londynie droższa o 4 dolary

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
20 czerwca 2017, 08:17
Miedź na giełdzie metali w Londynie minimalnie drożeje. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany po 5.728,00 USD za tonę, po zwyżce o 4 dolary - podają maklerzy.

Za to w poniedziałek miedź zdrożała na LME o 61 dolarów, czyli 1,1 proc., do 5.724,00 USD za tonę.

Inwestorzy liczą, że rząd Chin może złagodzić restrykcje dotyczące przyszłych inwestycji.

"Metalom przemysłowym mogą pomagać informacje, że chińscy regulatorzy mogą złagodzić restrykcje wobec instytucji inwestujących w surowce, w tym w metale" - mówi John Meyer, analityk SP Angel.(PAP Biznes)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj