Netia odstępuje od realizacji projektu POPC we wszystkich obszarachWarszawa, 22.06.2017 (ISBnews) - Netia podjęła decyzję o odstąpieniu od realizacji projektu "Program Operacyjny Polska Cyfrowa" (Projekt POPC) we wszystkich obszarach, podała spółka.

„W szczególności spółka wskazuje, że odstąpienie od podpisania umów o dofinansowanie spowodowane jest przeprowadzeniem przez emitenta ponownej analizy rentowności realizacji Projektu POPC, której wynik stanowi negatywną przesłankę do zaangażowania spółki w przedmiotowy projekt" – czytamy w komunikacie.

Na początku czerwca spółka podała, że podjęła decyzję o odstąpieniu od realizacji projektu POPC w obszarach bielski, bydgosko-toruński, gdański i trójmiejski, jeleniogórski, krakowski, lubelski, opolski, zielonogórski. Podawano wówczas, że odstąpienie od podpisania w ww. obszarach umów o dofinansowanie spowodowane jest przeprowadzeniem przez spółkę ponownej analizy rentowności realizacji Projektu POPC, w której emitent wziął pod uwagę, w szczególności, wrażliwość związaną z dzierżawą słupów energetycznych oraz ich ceną, która stanowi bezpośrednie przełożenie na koszty realizacji.

Mając na uwadze również wyniki przeprowadzonej przez Netię weryfikacji danych dotyczących pokrycia siecią wskazanych powyżej obszarów, jak również uwzględniając obecny etap modernizacji sieci własnej, należy wskazać, że realizacja planów inwestycyjnych na wszystkich obszarach, w których Netia została wskazana, jako podmiot rekomendowany do dofinansowania, nie jest możliwa, podawano wtedy.

Netia S.A. to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

(ISBnews)