"W związku z różnymi spekulacjami, informuję, iż Premier @BeataSzydlo będzie uczestniczyła w Kongresie PiS w najbliższą sobotę" - napisał Bochenek na swoim koncie na Twitterze.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała w poniedziałek PAP, że kongres będzie składał się z dwóch części. "Pierwsza - będzie to kongres statutowy PiS. Druga cześć to kongres Zjednoczonej Prawicy, na której wystąpi prezes Kaczyński, wicepremier Mateusz Morawiecki, a także liderzy Zjednoczonej Prawicy, czyli Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin" - powiedziała Mazurek.

Pierwsza część kongresu PiS odbyła się na początku lipca ubiegłego roku w Warszawie. Wówczas Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa tej partii.

Mazurek powiedziała, że PiS zdecydował się zorganizować w tym roku kongres w Przysusze, bo uważa, że "na równomierny rozwój zasługują wszystkie miejscowości, cały kraj, a nie tylko duże aglomeracje". "Mówimy o zrównoważonym rozwoju nie tylko dużych ośrodków, ale też mniejszych miejscowości, stąd nasza obecność w Przysusze" - dodała rzeczniczka PiS. (PAP)

Reklama