Magdalena Tomaszewska została prezesem Polskiej Grupy Farmaceutycznej


Warszawa, 10.07.2017 (ISBnews) - Magdalena Tomaszewska została prezesem Polskiej Grupy Farmaceutycznej (PGF), która jest częścią Pelionu, podała spółka.
"Ogromna wiedza i doświadczenie pani Magdaleny Tomaszewskiej, zdobyte w renomowanych firmach z branży farmaceutycznej na rynku polskim i za granicą, niewątpliwie przyczynią się do realizacji ambitnych wyzwań, przed jakimi stoi Polska Grupa Farmaceutyczna. Te kompetencje, w połączeniu z wykształceniem farmaceutycznym Magdaleny, mają ogromne znaczenie dla zrozumienia dzisiejszych potrzeb aptek w Polsce, zapewnienia najwyższej jakości usług i wspólnego działania na rzecz polskich pacjentów" - powiedział prezes Peliona Jacek Szwajcowski, cytowany w komunikacie.
Magdalena Tomaszewska ukończyła Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Warszawie oraz studia MBA w International School of Management w Warszawie. Od początku kariery zawodowej związana jest z branżą farmaceutyczną. Pracowała dla największych światowych firm producenckich, takich jak Pfizer, Novartis, J&J czy Ratiopharm. Od roku 2010 związana była z Glenmark Pharmaceuticals, gdzie w ostatnich latach pełniła funkcję prezesa na rynki Europy, Rosji, Ameryki Południowej i Azji, z siedzibą w Pradze i Londynie. Tomaszewska ma wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym w branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w optymalizacji procesów i zasobów biznesowych, komunikacji oraz budowaniu sieci współpracy, podano także w materiale.
Podstawowym przedmiotem działalności jednostek Grupy PGF jest obrót towarowy środkami farmaceutycznymi, kosmetycznymi, parafarmaceutykami zgodnie z posiadanymi koncesjami na prowadzenie hurtowni farmaceutycznych. PGF jest podmiotem dominującym w grupie kapitałowej PGF i podmiotem zależnym od Pelion S.A. Jej obligacje są notowane na Catalyst.

(ISBnews)