Orange Polska bierze udział w negocjacjach z Multimedia Polska w sprawie nabycia 100 proc. udziałów w Multimedia Polska Energia - podał we wtorek Orange w komunikacie.

Multimedia Polska Energia świadczy sprzedaż energii elektrycznej odbiorcom biznesowym i indywidualnym. Swoich klientów obsługuje na zasadzie TPA – dostępu strony trzeciej do sieci przesyłowej, co zawdzięcza postępującej liberalizacji rynku energii elektrycznej.

"Negocjacje trwają, a ich wynik jest niepewny. Nabycie spółki Multimedia Polska Energia sp. z o.o. przez Orange Polska wpisałoby się w strategię spółki poszerzania portfolio usług dla gospodarstwa domowego" - napisano w raporcie.

Jednocześnie spółka poinformowała, że w trakcie negocjacji podjęła decyzję o opóźnieniu podania do wiadomości publicznej informacji poufnej.

Reklama

"Mając jednak na uwadze, że informacja o udziale Orange Polska w procesie zakupu udziałów w Multimedia Polska Energia Sp. z o.o. pojawiła się w dniu dzisiejszym w środkach masowego przekazu, spółka postanowiła opublikować tę informację w formie raportu bieżącego" - napisał Orange.

>>> Czytaj też: Najwyższa emisja akcji w historii. Zarząd Play dostanie równowartość 2,5 tony złota »