Warszawa, 20.07.2017 (ISBnews) - Serinus Energy Inc. przedłuża tymczasowe zawieszenie produkcji na terenie pól Sabria i Chouech Es Saida w Tunezji w związku z trwającymi na południu kraju protestami społecznymi i pracowniczymi, podała spółka.
„Trwające na południu kraju protesty dotyczące zatrudnienia i rozwoju doprowadziły do blokady wszelkiej działalności prowadzonej na polach naftowych w południowej części Tunezji oraz do zamknięcia głównego rurociągu eksportowego biegnącego z południa na północ. Dwa większe ogniska protestów, które wpływają na funkcjonowanie branży naftowej i gazowej w Tunezji, znajdują się w gubernatorstwach Tataouine i Kebili" – czytamy w komunikacie.
Spółka podjęła działania zmierzające do oszczędności kosztów w celu ograniczenia do minimum poziomu wydatków z jednoczesnym podtrzymaniem zobowiązań umownych, podano również.
„Spółka nadal prowadzi rozmowy z władzami oraz innymi producentami ropy w celu bieżącej analizy sytuacji" – czytamy dalej.
Pole Sabria pozostaje zamknięte od 22 maja, a położone dalej na południe pole Chouech Es Saida - od 28 lutego br.
Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów w Brunei, Tunezji i Rumunii. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.
(ISBnews)