"Jedną z głównych korzyści jest zdobywanie przez studentów doświadczenia zawodowego, które jest wysoko cenione przez pracodawców. Będziemy ich szkolić, rozwijać i proponować realizację wysokiej jakości płatnych praktyk w najlepszych firmach i instytucjach" – zapewniła koordynatorka projektu Aleksandra Bigas.

W czasie praktyk, które będą mogły trwać nawet 6 miesięcy, każdy student będzie miał opiekuna merytorycznego, zarówno ze strony firmy, jak i uczelni. Opiekun będzie czuwał nad właściwym przebiegiem praktyk i rozwojem zawodowym studenta.

Monika Lewicka-Bułatek z biura prasowego uczelni podkreśliła, że istotną zaletą programu jest to, że każdy uczestnik będzie otrzymywał miesięczne stypendium w wysokości 2,3 tys. zł netto.

"Dzięki udziałowi w programie, studenci będą mogli rozpocząć pisanie pracy dyplomowej opartej o doświadczenia i wiedzę zdobywaną w trakcie realizacji praktyki, a otrzymywane stypendium ułatwi im po prostu codzienne życie" – zauważyła Lewicka-Bułatek.

Oprócz płatnych praktyk uczelnia będzie też realizować inne projekty, podnoszące kompetencje studentów. Będzie to m.in. program "Logistyka Kariery", w którym studenci anglojęzycznych studiów Aviation Management podnoszą kluczowe kompetencje związane z branżą lotniczą. Mają oni możliwość otrzymania prestiżowych certyfikatów IATA, wzięcia udziału w wizytach studyjnych na największych europejskich lotniskach oraz w warsztatach ze specjalistami z branży.

W projekcie "Start do kariery. Międzynarodowe studia General Aviation" młodzież z kraju i zagranicy ma możliwości studiowania na specjalności General Aviation (ścieżka anglojęzyczna) na studiach licencjackich I stopnia. Jest to jedyna taka specjalność w kraju, a także Europie Środkowo-Wschodniej.

Z kolei studenci kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna dzięki projektowi "Stay in Touch" mogą wziąć udział w dwóch edycjach międzynarodowej Szkoły Letniej, organizowanej w Grecji oraz Hiszpanii, której wykładowcami będą projektanci z praktycznym doświadczeniem.

Natomiast studenci wszystkich kierunków Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w programie "ABK Kariery" podnoszą swoje kompetencje w zakresie kształtowania ścieżki kariery, rozpoczęcia aktywności zawodowej oraz zakładania własnej działalności gospodarczej poprzez indywidualne konsultacje z doradztwa ds. przedsiębiorczości oraz uczestnictwo w warsztatach.

Agnieszka Pipała(PAP)