Miedź w Londynie w górę o 1,2 proc., metale przemysłowe kontynuują rajd

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
4 września 2017, 08:08
Miedź na giełdzie metali w Londynie drożeje o 1,2 proc. Metale przemysłowe kontynuują rajd, a ceny są coraz wyższe. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 6.915,00 USD za tonę, najwyżej od 2014 r - podają maklerzy.

Nikiel drożeje w poniedziałek o 2,9 proc. do 12.380 USD za tonę, najwyższego poziomu od ponad 2 lat.

Wśród inwestorów dominują opinie, że sytuacja na rynku metali "zacieśni się" z powodu spodziewanego wyższego popytu na metale w Chinach.

"Byłem w ubiegłym tygodniu w Chinach i miałem bardzo mocne odczucia, że tamtejsze warunki będą sprzyjać wzrostom cen metali, więc tak szybko zniżki notowań nie ma się co spodziewać" - mówi Daniel Hynes, starszy strateg na rynku surowców w Australia & New Zealand Banking Group Ltd. w Sydney.

Notowaniom metali pomaga też niższy kurs dolara USA, co powoduje, że surowce wyceniane w amerykańskiej walucie są tańsze dla kupujących.

Zapasy miedzi na LME spadły w czwartek o 4.950 ton i wynoszą 223.500 ton. Na giełdzie metali w Szanghaju zapasy miedzi spadły w czwartek o 3.862 tony do 183.582 ton.

W piątek miedź na giełdzie w Londynie zdrożała o 47 dolarów i kosztowała na zamknięciu sesji 6.835,00 USD za tonę.

Miedź na LME zaliczyła poprzedni tydzień już jako 8. z kolei ze wzrostem notowań. To najdłuższe takie pasmo zwyżek od 2006 r.(PAP Biznes)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj