Łapiński pytany we wtorek przez dziennikarzy w Krynicy, kiedy ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym miałyby trafić do Sejmu, odparł, że "najlepiej byłoby, gdyby nad tymi ustawami odbyła się jakaś dyskusja, debata".

Jak zaznaczył, "najważniejsze jest to, żeby te ustawy były dobrze przygotowane". "Nie ukrywajmy, że prezydent będzie pilnował tej daty dwóch miesięcy, bo złożył taką deklarację" - powiedział Łapiński. Dodał, że praca nad ustawą jest pracą wielu osób, ale nie chciał zdradzić ich personaliów.

24 lipca br. prezydent zawetował uchwalone kilka dni wcześniej w błyskawicznym tempie ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział wtedy zarazem przygotowanie nowych projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

Łapiński zapytany, czy prezydent Andrzej Duda spotka się z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro powiedział: "Jak będzie taka konieczność, potrzeba, to (prezydent) spotka się z panem ministrem Ziobro. Ale na razie z tego co wiem takie spotkanie nie jest zaplanowane". (PAP)