"Prace nad dostawczym samochodem elektrycznym trwają. Obecnie jesteśmy na etapie budowy prototypu, który powinien powstać w październiku br. Planujemy, że będzie to miejskie auto dostawcze z możliwością dostosowania ramy załadunkowej" - powiedziała Monika Kośko w rozmowie z ISBnews.

Projekt auta był prezentowany na targach Hannover Messe. Wówczas pokazano projekt wydruku karoserii pojazdu dostawczego realizowany przez Radomskie Centrum Innowacji i Technologii. Obejmował on przeprojektowanie modeli powierzchniowych, wydruk oraz częściowe przygotowanie elementów pod dalsze prace wykończeniowe.

"Planujemy, że produkcja auta, którym powinny być zainteresowane np. samorządy, będzie realizowana w Lublinie. Spółka rozpoczęła też opracowywanie koncepcji dotyczącej motocykla elektrycznego, ale tu prace są jeszcze na bardzo wczesnym etapie" - dodała Kośko.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

>>> Czytaj też: Airbnb, Lyft czy Uber? Który serwis daje najwięcej zarobić?