"Ursus pracuje nad kolejnymi kontraktami w Afryce, gdzie najbardziej zaawansowane rozmowy toczą się w Algierii, Namibii oraz Afryce Zachodniej, min. w Senegalu" - powiedziała Kośko w rozmowie z ISBnews.

Z kolei wyniki realizacji kontraktu Ursusa w Tanzanii o wartości 55 mln USD są już częściowo widoczne w wynikach I półrocza i będą również w kolejnych kwartałach.

"Kontrakt, który pierwotnie miał być realizowany od 2015 r., opóźnił się z uwagi na zmianę kontrahenta, którego wymienił rząd Tanzanii. Kontrakt jednak jest realizowany, otrzymaliśmy zaliczkę i w I półroczu rozliczyliśmy część dostaw. Realizacja kontraktu będzie również widoczna w III i IV kwartale br., a jego realizacja zakończy się w przyszłym" - powiedziała Kośko.

Kontrakt o wartości 100 mln USD, jaki podpisał Ursus w Zambii, również ma opóźnienia, wynika z informacji przekazywanych przez spółkę.

"W Zambii czekamy na koniec procedur administracyjno-biurokratycznych. Spodziewaliśmy się, że kontrakt będzie realizowany począwszy od września, jednak procedury nie zostały zakończone. To ryzyko, z którym liczyliśmy się, podejmując decyzję o współpracy. Obecnie nie chcę się podjąć deklaracji odnośnie daty rozpoczęcia realizacji kontraktu. Warto jednak przypomnieć,  że powinna ją zapoczątkować wpłata zaliczki na nasze konto w wysokości 40%" - powiedziała wiceprezes.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.(ISBnews)