Paweł Smoleń zrezygnował z funkcji członka zarządu ErbuduWarszawa, 13.09.2017 (ISBnews) - Członek zarządu Erbudu Paweł Smoleń złożył rezygnację ze stanowiska z powodów osobistych z dniem 16 października, podała spółka. Obowiązki Smolenia przejmą prezes Dariusz Grzeszczak i członek zarządu Agnieszka Głowacka.

"Paweł Smoleń był członkiem zarządu Grupy Erbud od 1 września 2015 roku. Odpowiadał za rozwój Grupy Erbud Industry. Projekt ten jest dużym sukcesem – Grupa Erbud Industry zatrudnia dziś w Polsce 800 osób. Obecnie projekty industrialne w branży energetycznej i przemyśle są drugą pod względem przychodów częścią działalności Grupy Erbud i stanowią 13% ogólnego przychodu Grupy (dane za I półrocze 2017 roku)" - czytamy w komunikacie.

Grupa Erbud Industry będzie kontynuowała ekspansję na rynku zamówień dla przemysłu, prowadzoną dotychczas przez Pawła Smolenia. Zarząd niezmiennie postrzega tę część rynku budowlanego jako bardzo perspektywiczną, podano także.

Grupa nie będzie szukała następcy Smolenia. Jego obowiązki w Grupie Erbud Industry przejmie prezes Dariusz Grzeszczak, a za Centrum Usług Wspólnych odpowiedzialna będzie członek zarządu Agnieszka Głowacka, podsumowano.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 r. miała 1,79 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)