Trzy spółki zależne Vistal Gdynia z wnioskami o upadłośćWarszawa, 14.09.2017 (ISBnews) - Wierzyciele Vistal Eko i Vistal Offshore, spółek zależnych Vistal Gdynia, złożyli wnioski o ogłoszenie ich upadłości, podał Vistal. Ponadto spółka zależna Vistal Construction złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

W przypadku Vistal Eko kwota główna wierzytelności tego wierzyciela to 840 988,02 zł. Zarząd spółki zależnej poinformował emitenta, iż zamierza uregulować wierzytelność.

W przypadku Vistal Offshore kwota główna wierzytelności to 112 656,99 zł. Jednocześnie zarząd spółki zależnej Vistal Offshore poinformował emitenta, że zaspokoił tą wierzytelność.

Wcześniej Vistal Gdynia podał, że w wyniku aktualizacji budżetów długoterminowych kontraktów szacuje, że obniżenie wyniku na kontraktach może zmniejszyć skonsolidowany wynik finansowy za I półrocze br. o ok. 88,1 mln zł. Spółka zdecydowała też o utworzeniu odpisu aktualizującego w wysokości ok. 3,4 mln zł.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)