Vistal Offshore złożył wniosek o postępowanie sanacyjne i upadłośćWarszawa, 20.09.2017 (ISBnews) - Vistal Offshore – spółka zależna Vistalu Gdynia – złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego i wniosek o ogłoszenie upadłości w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, podała spółka.

"Zarząd spółki Vistal Gdynia S.A. informuje, że otrzymał dnia 20.09.2017 r. od zarządu spółki zależnej Vistal Offshore sp. z o.o. informację o złożeniu dnia 20.09.2017 r. do Sądu Rejonowego Gdańsk - Północ w Gdańsku wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego w stosunku do Vistal Offshore sp. z o.o. oraz wniosku o ogłoszenie upadłości Vistal Offshore sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

Wierzyciele Vistal Offshore złożyli wniosek o upadłość spółki 14 września br., jednak wniosek ten został wycofany po zaspokojeniu wierzytelności w kwocie 112 656,99 zł.

Wcześniej Vistal Gdynia poinformował o cofnięciu wniosku o upadłość spółki zależnej Vistal Eko. Vistal podał wcześniej, że wierzyciele Vistal Eko i Vistal Offshore, spółek zależnych Vistal Gdynia, złożyli wnioski o ogłoszenie ich upadłości. Ponadto spółka zależna Vistal Construction złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości.

W ubiegłym tygodniu Vistal Gdynia podał, że w wyniku aktualizacji budżetów długoterminowych kontraktów szacuje, że obniżenie wyniku na kontraktach może zmniejszyć skonsolidowany wynik finansowy za I półrocze br. o ok. 88,1 mln zł. Spółka zdecydowała też o utworzeniu odpisu aktualizującego w wysokości ok. 3,4 mln zł.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)