Macro Games ma list intencyjny ws. przejęcia Rolling Games z UkrainyWarszawa, 21.09.2017 (ISBnews) - Macro Games podpisało list intencyjny ws. przejęcia Rolling Games, ukraińskiej spółki zajmującej się produkcją gier na urządzenia mobilne, podało Macro Games.

"Przejęcie Rolling Games wpisuje się w naszą nową strategię. Chcemy być liczącym się producentem gier i aplikacji na urządzenia mobilne. Będziemy także próbować swoich sił w produkcjach na urządzenia VR" - powiedziała prezes Macro Games Agnieszka Zemsta, cytowana w komunikacie.

Rolling Games specjalizuje się w produkcji gier i aplikacji mobilnych na zamówienie dla zewnętrznych podmiotów. Na przestrzeni ostatnich lat wyprodukowało około 20 gier dla klientów z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Pracownicy spółki brali także udział w produkcji gier kategorii AAA, takich jak np. wydana w tym roku gra ROKH. Rolling Games zatrudnia obecnie 25 osób, z czego 11 to game deweloperzy. Część z nich zbierała doświadczenie za granicą, m. in. w Kanadzie, podano także w komunikacie.

Wczoraj spółka opublikowała plan wydawniczy do końca 2018 roku. Jeszcze w tym roku wydane zostaną trzy gry na urządzenia mobilne, w tym NatGeo Wild Colors. Z kolei na przyszły rok planowanych jest sześć produkcji na urządzenia mobilne oraz dwie na urządzenia VR. Plan wydawniczy może ulec zmianie - Macro Games jest bowiem w trakcie negocjacji z National Geographic Partners LLC w sprawie realizacji dwóch kolejnych wspólnych projektów, przypomniano również.

Macro Games to spółka z segmentu nowych technologii, rynku gier i elektronicznej rozrywki. Pozycje na swoim rynku buduje gromadząc w portfelu różne portale internetowe odnoszące się do tematyki gier oraz realizując innowacyjne projekty przeznaczone dla społeczności graczy. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)