iFun4All ma wyłączną licencję na 'Paper Wars: Cannon Fodder' na Nintendo SwitchWarszawa, 28.09.2017 (ISBnews) - Feardemic i iFun4All - spółki zależne Bloober Team - podpisały umowę, na mocy której Feardemic udzieliła iFun4All licencji wyłącznej na wprowadzenie gry "Paper Wars: Cannon Fodder" na platformę Nintendo Switch, podała spółka.

"Współpraca obejmować będzie implementację gry na nową platformę, jej wydanie, marketing oraz dystrybucję gry. […] Zyski ze sprzedaży gry zostaną podzielone pomiędzy Feardemic Sp. z o. o. i ifun4all S.A." - czytamy w komunikacie.

Premiera gry na platformie Nintendo Switch planowana jest na IV kw. 2017 r. Gra ukaże się pod nowym tytułem "Paper Wars: Cannon Fodder Devasted".

"Najbliższe dwa kwartały będą przełomowe dla producentów i wydawców tytułów debiutujących na konsoli Switch. Moment rynkowy jest doskonały na wprowadzanie nowych gier, ze względu na ich olbrzymie zapotrzebowanie wynikające ze wciąż niewielkiej liczby IP dostępnych na Switchu" - powiedział prezes iFun4all Michał Mielcarek, cytowany w komunikacie.

"Paper Wars: Cannon Fodder Devastated" to gra z gatunku tower defense (strategia czasu rzeczywistego). Głównym zadaniem gracza jest zniszczenie nacierających sił wroga - w postaci pojazdów opancerzonych, czołgów oraz żołnierzy - nim te dotrą do bazy. Tytuł oferuje trzy kampanie, różniące się od siebie pod względem otoczenia, celów misji, poziomu trudności i zestawami umiejętności, z których mogą korzystać gracze, podano w materiale.

Pierwsza edycja gry pod tytułem "Paper Wars: Cannon Fodder" miała swoją premierę w 2011 r. na konsolach Sony PlayStation 3, PSP oraz Wii.

Bloober Team posiada 100% udziałów w Feardemic oraz jest głównym akcjonariuszem, posiadającym 50,56% akcji, w iFun4All.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)