Grupa Orbis otworzyła pierwszy w BiH Hotel Novotel Sarajevo BristolWarszawa, 28.09.2017 (ISBnews) - Hotel Novotel Sarajevo Bristol został oficjalnie otwarty - jest to pierwszy w Bośni i Hercegowinie obiekt należący do grupy Orbis, która jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podała grupa. Novotel Sarajevo Bristol dołączył do grupy Orbis na podstawie umowę franczyzy, która została zawarta z właścicielem i inwestorem, grupą Al Shiddi International.

"Współpraca z grupą Orbis/AccorHotels oznacza większą wartość dla naszych gości – turystów i osób podróżujących służbowo, którzy z pewnością docenią nowy standard usług hotelu na bośniackim rynku" — powiedział prezes grupy Al Shiddi International, Al Shiddi, cytowany w komunikacie.

Hotel Bristol znajduje się w centrum Sarajewa. Powstał w końcu lat 60. Zniszczony w czasie działań wojennych, został odrestaurowany przez grupę Al Shiddi. Obecnie hotel jest częścią międzynarodowej rodziny Novotel i oferuje 186 pokoi o współczesnym charakterze, część restauracyjną, nowoczesne zaplecze konferencyjne oraz centrum fitness i wellness z basenem, podano również

"Otwierając hotel Novotel Sarajevo Bristol we współpracy z grupą Al Shiddi International, grupa Orbis, będąca strategicznym partnerem AccorHotels w Europie Wschodniej, wkracza na nowy, bardzo obiecujący rynek o olbrzymim potencjale dla hoteli działających pod międzynarodowymi markami. Jestem przekonany, że Novotel Sarajevo Bristol, wykorzystujący rozpoznawalność i siłę marki, znakomitą lokalizację, jakość produktu i usług oraz dbałość o zadowolenie gości, stanie się ważnym punktem na mapie usług hotelarskich Sarajewa" - dodał dyrektor ds. rozwoju grupy Orbis Frank Reul.

Utworzona w 1975 r. spółka Al Shiddi International z Rijadu należy do czołowych firm inwestycyjnych z Arabii Saudyjskiej. Spółka prowadzi zakrojoną na szeroką skalę działalność inwestycyjną w wymiarze lokalnym i globalnym. Do obszarów jej działania należą między innymi usługi finansowe, nieruchomości, rolnictwo, produkcja, przemysł i handel detaliczny.

Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec czerwca 2017 roku sieć grupy składała się w sumie ze 117 hoteli, dysponujących 19,8 tys. pokoi. Większość z nich (71 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.

(ISBnews)