Awaria systemu wyświetlającego dla pasażerów informacje o lotach na Lotnisku Chopina - została usunięta - poinformował w czwartek PAP p.o. dyrektora biura marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

"Na Lotnisku Chopina doszło do awarii systemu wyświetlającego informacje o lotach dla pasażerów, która została usunięta. Wszystkie systemy, w szczególności systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo operacji lotniczych, przez cały okres funkcjonowały poprawnie. Samoloty były odprawiane na bieżąco" - przekazał Wojciechowski.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował PAP, że "CERT ABW otrzymał zgłoszenie z Lotniska Chopina i jest ono analizowane".

Władze lotniska zapewniają, że awaria nie zakłóciła ruchu lotniczego. Samoloty startują i przylatują z kilkunastominutowym opóźnieniem.

Okęcie nie jest jedynym portem lotniczym, który ma problemy. Poważne problemy z funkcjonowaniem oprogramowania do odprawy pasażerów i bagażu zgłaszało dziś wiele innych dużych lotnisk na świecie, m.in. w Paryżu, Zurychu i Frankfurcie.

Czytaj więcej na RMF FM