Capital Park oczekuje dynamicznie rosnącego potencjału dywidendowego


Warszawa, 28.09.2017 (ISBnews) - Capital Park oczekuje dynamicznie rosnącego potencjału dywidendowego w ciągu najbliższych czterech lat, poinformował członek zarządu Marcin Juszczyk.
"Od 2013 roku osiągnęliśmy nasze milestone zapowiedziane w IPO w pierwszej fazie wzrostu i dewelopmentu. Rozpoczyna się druga faza naszego wzrostu przy stabilizacji aktywów inwestycyjnych z dynamicznie rosnącym potencjałem dywidendowym. Decyzja o tym, kiedy rozpocznie się wypłacanie dywidendy jeszcze nie zapadła. Nie planujemy sprzedaży naszych flagowców Royal Wilanów i EC, które są dobrze zrefinansowane. Chcemy dalej budować portfel nieruchomości i ewentualnie docelowo konwertować się na REIT w zależności od prawa w tym zakresie. Jesteśmy otwarci na akwizycje, jeśli pozyskamy nowy kapitał" - powiedział Juszczyk na spotkaniu z dziennikarzami.
Finansowe cele jakie grupa Capital Park stawia przed sobą w ciągu najbliższych czterech lat zakładają NOI na poziomie 23 mln euro w 2017 i wzrost wskaźnika do 30 mln euro w 2018 na obecnym portfelu i 52,2 mln euro w 2021. Wskaźnik NAV ma być na poziomie 226 mln euro w 2017 i wzrosnąć do 272 mln euro w 2021. Wskaźnik Funds From Operations (FFO) ma wynieść 7,4 mln euro w 2017, wzrosnąć do 15 mln euro w 2018 i do 29,7 mln euro w 2021.
"Dzięki dźwigni operacyjnej nasz potencjał dywidendowy będzie rósł zdecydowanie" - zaznaczył Juszczyk.
Priorytety grupy w okresie do 2021 r. to: wynajęcie pozostałych 12% powierzchni z portfolio, ustabilizowanie przychodów i refinansowanie w celu maksymalizacji potencjału dywidendowego. Grupa zakłada osiągnięcie 92% wynajmu do 2018 z 88% na koniec I półrocza br. Ponadto Capital Park chce do 2020 zakończyć projekty ArtN, Crowne i Vis-a-Vis oraz przyciągnąć nowy kapitał żeby dzięki temu jeszcze bardziej urosnąć poza posiadane portfolio.
Grupa Capital Park jest doświadczoną firmą inwestycyjną i aktywnym deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od 2003 roku. W skład portfela Grupy Capital Park wchodzą takie projekty jak: największy ekologiczny budynek biurowy w Warszawie – Eurocentrum Office Complex, wielofunkcyjny projekt Royal Wilanów, czy ArtN – wyjątkowa, postindustrialna przestrzeń w sercu stolicy. Spółka jest gotowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2013 roku.
(ISBnews)