GPW będzie pracować nad aktualizacją strategiiWarszawa, 02.10.2017 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych (GPW) będzie aktualizować strategię, widzi potencjał do projektów bardziej międzynarodowych i wykorzystania nowoczesnych technologii, wynika ze słów prezesa Marka Dietla.

"Giełda działa dobrze. Jeszcze spotkamy się, by porozmawiać o pomysłach na aktualizację strategii. Są np. rzeczy tak dobre, że moglibyśmy je robić bardziej międzynarodowo, wykorzystywać nowe technologie" - powiedział Dietl na spotkaniu z dziennikarzami.

Wskazał, że zastaje rynek w hossie, a GPW z bardzo dobrymi wynikami finansowymi grupy w niemal wszystkich segmentach.

"To, co widzę napawa bardzo dużym optymizmem. Rynek kapitałowy jest miejscem, gdzie poprzez inwestowanie w sposób demokratyczny można korzystać z owoców wzrostu gospodarczego. I to jest najważniejsze przesłanie w dyskusjach o rynku, że jest on najbardziej efektywnym sposobem przenoszenia wzrostu na majętność obywateli" - podsumował Dietl.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)