Jest to druga edycja ogólnopolskiej akcji. Bierze w niej udział ponad 20 polskich miast. Na Podkarpaciu, oprócz Rzeszowa, jest to Jasło i Przemyśl.

Promocja potrwa do wyczerpania puli 100 tys. biletów (na wszystkie miasta biorące udział w akcji), nie dłużej jednak niż do końca roku. Promocją objęte są bilety, których koszt mieści się w przedziale od 1,10 zł do 5 zł.

„Aby kupić bilet w promocyjnej cenie należy uruchomić w komórce aplikację mPay, a następnie wybrać miasto i potrzebny bilet. W kolejnym kroku użytkownik wybiera dowolny portfel Masterpass, na przykład mPay Wallet, jako formę płatności i potwierdza zakup wprowadzając kod PIN, który ustalił samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Rabat jest naliczany automatycznie podczas każdej transakcji zrealizowanej w czasie trwania akcji” – wyjaśnił Łukasz Bardyszewski z mPay.

Zapewnił jednocześnie, że za płatność kartą nie jest pobierana żadna prowizja, a pasażerowie mogą korzystać z zakupu tańszych biletów wielokrotnie.

„Dzięki aplikacji mobilnej podróżujący mogą skutecznie omijać kolejki do kas i kupować bilety z pominięciem tak uciążliwych czynności jak odliczanie drobnych czy szukanie otwartego punktu sprzedaży” – zauważył Bardyszewski.

Kupienie w ten sposób biletu jest równoznaczne z jego skasowaniem. W razie kontroli bilet należy wyświetlić otwierając zakładkę „Kontrola biletów”. Jest to możliwe także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z internetem.

W akcji promocyjnej mogą uczestniczyć posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych. Aby móc płacić nimi za bilety należy zarejestrować się w cyfrowym portfelu mPay Wallet. Można to zrobić na stronie internetowej www.wallet.mpay.pl lub bezpośrednio w aplikacji.

Bardyszewski podkreślił, że ze względów bezpieczeństwa w aplikacji można płacić tylko kartami zweryfikowanymi. „Należy zalogować się do swojego banku i sprawdzić w historii transakcji losową kwotę z przedziału od 1 do 5 zł, jaką karta została obciążona. Po wprowadzeniu kwoty w aplikacji lub na stronie internetowej karta staje się w pełni aktywna, a jej właściciel może korzystać z promocji” – wyjaśnił.

Dodał, że obciążenie karty jest tymczasowe - po zakończeniu procesu weryfikacji środki zostaną automatycznie zwrócone.

Z tańszych przejazdów można korzystać we wszystkich miastach, w których mPay udostępnia płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Celem akcji jest propagowanie mobilnego stylu życia oraz zachęcanie użytkowników telefonów do korzystania z nowoczesnych, bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.

„Pierwsza odsłona promocji spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Dla wielu osób stała się doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody z płatnościami mobilnymi. Wierzymy, że takie inicjatywy odgrywają ważną rolę w edukowaniu społeczeństwa i zachęcaniu posiadaczy telefonów do korzystania z nich w bardziej efektywny sposób – zauważył prezes mPay Maciej Orzechowski.(PAP)

autor: Agnieszka Pipała

edytor: Marek Michałowski