Enter Air ma rekordową umowę z TUI Poland o wartości 299,5 mln zł netto


Warszawa, 06.10.2017 (ISBnews) - Enter Air zawarł z TUI Poland umowę sprzedaży miejsc w samolotach wraz załogą na sezon Lato 2018 - Zima 2018/2019 o szacunkowej wartości 81,4 mln USD netto (299,54 mln zł netto). Wartość kontraktu jest o 28% wyższa niż w przypadku analogicznej umowy sprzed roku i jednocześnie największa w historii Enter Air, podała spółka.
"Sytuacja na polskim rynku turystycznym jest bardzo dobra. Najwięksi touroperatorzy z każdym rokiem poszerzają swoją ofertę co pozwala również na wzrost Enter Air. Z TUI pracujemy nieprzerwanie od 8 lat. Nowa umowa jest efektem strategii zwiększania przewozów dla naszych najważniejszych partnerów handlowych na polskim rynku turystycznym, jest to też największy kontrakt w naszej historii. Wśród destynacji, które będą wykonywane dla TUI znajdą się również kierunki dalekodystansowe, a część połączeń w sezonie zima 2018/2019 będzie realizowana samolotami najnowszej generacji Boeing 737-8 MAX" - powiedział członek zarządu i dyrektor handlowy Andrzej Kobielski, cytowany w komunikacie.
Umowa została zawarta na czas określony do 30 kwietnia 2019 r. i reguluje zasady świadczenia przez Enter Air sp. z o.o. usług lotniczego przewozu osób i bagażu w przedmiotowym okresie.
Spółka wyjaśnia, iż łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia w sposób ścisły, w związku z czym podane wyżej wartości mają charakter szacunkowy, a ostateczna wartość umowy może różnić się od podanych wyżej liczb. Na wartość świadczeń wynikających z umowy wpływa szereg zmiennych, w tym przewidziany tryb rezygnacji z poszczególnych lotów oraz zmienne składniki kosztów.
Rozliczenia z tytułu przedmiotowej umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów charterowych, podano także.
Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2015 r.
(ISBnews)