Trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS ws. reformy sądownictwa zakończyło się w piątek ok. godziny 19. Rozmowa trwała dwie godziny i dotyczyła m.in. prezydenckich projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, które w ubiegłym tygodniu trafiły do marszałka Sejmu.

Szczerski w rozmowie z PAP ocenił, że było to bardzo dobre spotkanie. "Była to merytoryczna rozmowa przede wszystkim o reformie KRS i SN, ale również o innych planowanych przez Prawo i Sprawiedliwość projektach legislacyjnych i politycznych" - powiedział prezydencki minister.

Dodał, że "spotkanie przybliżyło do wypracowania wspólnej kompromisowej propozycji zmian w sądownictwie, niewykraczających poza pole zakreślone w projektach ustaw przesłanych do Sejmu przez prezydenta" - podkreślił.

Szczerski dodał, że w niedługim czasie rozmowy pomiędzy politykami będą kontynuowane, "po ocenie przez prezydenta ostatecznych projektów, które będą proponowane przez większość sejmową".

Reklama

"Przed tymi uzgodnieniami prace parlamentarne się nie rozpoczną" - zaznaczył.

Tuż po spotkaniu rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział, że w najbliższym czasie klub PiS zamierza zgłosić poprawki do ustaw o KRS i SN przedstawionych przez prezydenta Andrzeja Dudę. O samej rozmowie prezydenta z prezesem PiS powiedział: "To była dobra rozmowa, nawet bardzo dobra rozmowa".(PAP)

autor: Magdalena Cedro, Rafał Białkowski

edytor: Patrycja Rojek-Socha