Jak poinformowało biuro prasowe Enei Operator, "blisko 900 specjalistów walczy o jak najszybsze przywrócenie dostaw prądu do wszystkich odbiorców". Energetycy pracują od czwartkowego wieczora.

"Dzięki zaangażowaniu brygad elektromonterskich oraz skoordynowanej współpracy pomiędzy operatorami systemu dystrybucyjnego i operatorem systemu przesyłowego, dotychczas udało się przywrócić zasilanie na 38 liniach wysokiego napięcia 110 kV oraz we wszystkich Głównych Punktach Zasilających (GPZ)" - czytamy w komunikacie.

"Obecnie na obszarze Enei Operator bez zasilania pozostaje pięć linii 110 kV i ok. 110 tys. odbiorców. Energetycy intensywnie pracują nad tym, by przywrócić zasilanie do wszystkich stacji średniego napięcia na niskie do końca niedzieli. Spółka dotychczas przywróciła już dostawy energii elektrycznej w ponad 2300 miejscowościach" - poinformowała firma.

Po nocnych nawałnicach najtrudniejsza sytuacja występowała w województwie lubuskim, w województwie zachodniopomorskim w okolicach Szczecina, Stargardu i Goleniowa. W Wielkopolsce awarie wystąpiły głównie na południu regionu, w okolicach Leszna, a także Opalenicy i Wrześni.(PAP)

autor: Mariusz Polit

edytor: Sonia Sobczyk