Budimex wykona projekt mieszkaniowy Camelia w Warszawe dla Bouygues ImmobilierWarszawa, 09.10.2017 (ISBnews) - Bouygues Immobilier Polska wybrała Budimex na generalnego wykonawcę projektu mieszkaniowego Camelia w warszawskich Nowych Włochach, podały spółki. Planowany termin oddania budynku do użytku to grudzień 2018 r.

"Jesteśmy przekonani, że spełnimy oczekiwania wymagającego klienta jakim jest Bouygues Immobilier Polska. To już nasz dziesiąty wspólny projekt w Warszawie, w przypadku którego występujemy w roli generalnego wykonawcy" - powiedział dyrektor budownictwa ogólnego w Budimeksie Radosław Górski, cytowany w komunikacie.

Jako generalny wykonawca inwestycji, Budimex odpowiedzialny będzie za kompleksową realizację prac budowlanych od najwcześniejszego etapu, aż do odbioru mieszkań przez klientów. W drugiej połowie września na terenie inwestycji rozpoczęły się pierwsze prace związane z przygotowaniem do rozpoczęcia budowy, podano także.

Projekt mieszkaniowy Camelia powstanie przy ulicy Potrzebnej. To 5-piętrowy budynek, w którym znajdować się będzie łącznie 161 lokali
o metrażu od 28 do 125 m2.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)