Mikołaj Martynuska i Waldemar Olbryk powołani do zarządu Echo Inv.Warszawa, 10.10.2017 (ISBnews) - Mikołaj Martynuska i Waldemar Olbryk, dotychczas dyrektorzy w Echo Investment, weszli w skład zarządu spółki, podało Echo.

"Zespół Mikołaja jest odpowiedzialny za przyszły rozwój Echo Investment. Od połowy 2016 roku spółka kupiła działki budowlane lub projekty pod ok. 600 tys. m2 przestrzeni biurowej, handlowej i mieszkaniowej. Mikołaj wzmocni zarząd i zapewni, że będziemy koncentrować się na rozwoju biznesu zgodnie z naszą strategią rentownego wzrostu, w której kluczowym elementem jest powiększanie banku ziemi" - powiedział prezes Nicklas Lindberg, cytowany w komunikacie.

Mikołaj Martynuska pracuje w Echo Investment od ponad roku. Na stanowisku dyrektora zarządzającego był odpowiedzialny za zakupy działek, planowanie wstępne i tzw. zoning, planowanie ogólne, procedury administracyjne oraz sprzedaż projektów i aktywów typu non-core.

Natomiast Waldemar Olbryk jako członek zarządu będzie odpowiedzialny za rozwój sektora mieszkaniowego. Do Echo Investment dołączył w sierpniu 2017 roku.

"Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu Waldek pokieruje naszym szybko rozwijającym się segmentem mieszkaniowym, tak abyśmy mogli się znaleźć wśród największych polskich deweloperów działających na tym rynku. [...] Echo wzmacnia zarząd, co pozwoli przyspieszyć realizację strategii rentownego wzrostu. Obecnie zarząd spółki składa się z członków odpowiedzialnych za wszystkie kluczowe segmenty biznesu - mieszkaniowy, biurowy, handlowy, budowlany, inwestycji i dezinwestycji oraz finanse" - dodał Lindberg.

Dwóch nowych członków zarządu zostało powołanych na wspólną kadencję. Zarząd Echo Investment składa się obecnie z ośmiu osób.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

(ISBnews)