iFun4All: Premiera Serial Cleaner na platformie Nintendo Switch do końca IV kw.


Warszawa, 11.10.2017 (ISBnews) - iFun4All rozpocznie prace nad implementacją gry Serial Cleaner na nowej platformie dystrybucyjnej - Nintendo Switch na podstawie aneksu do umowy z jej wydawcą Curve Digital Publishing, poinformowała spółka. Premiera planowana jest jeszcze w tym roku.
"Razem z wydawcą, znamy potencjał 'Serial Cleanera' i doskonale wiemy, że możliwości sprzedaży, a co z tym związane rentowność tytułu nie kończy się na trzech, uznawanych dotychczas za główne, platformach. Stąd decyzja o wejściu z 'Serial Cleanerem' na najchętniej obecnie kupowaną konsolę. Zdecydowana większość przychodów ze sprzedaży gry na Switchu trafi do spółki już od dnia premiery" - powiedział prezes Michał Mielcarek, cytowany w komunikacie.
Tytuł ukaże się na Nintendo Switch w cenie 14,99 euro oraz 11,99 funtów, dodano.
"Do tej pory gra we współpracy z wydawcą dystrybuowana była na platformach Sony PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC działających pod systemami operacyjnymi Windows/ MacOS lub Linux, zaś na mocy przedmiotowego aneksu emitent rozpocznie prace nad implementacją gry na nowej platformie dystrybucyjnej - Nintendo Switch" - czytamy w komunikacie.
Zyski ze sprzedaży gry podzielone zostaną pomiędzy wydawcę i iFun4All, przy czym w pierwszej kolejności uzyskane przychody w większości przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów produkcji gry na nowej platformie poniesionych przez emitenta, podano także.
"Premiera gry na platformie Nintendo Switch planowana jest do końca IV kwartału 2017 r" - podsumowano.
iFun4all to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 r. jako spółka córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących "Real World-Data" - informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect.
(ISBnews)