Energa dostarczy Tarczyńskiemu 39 MWh energii elektrycznej w 2018 r.Warszawa, 13.10.2017 (ISBnews) - Energa podpisała z Tarczyńskim umowę na sprzedaż 39 MWh energii elektrycznej w 2018 r., podała spółka.

"Marka Tarczyński po raz pierwszy dołączyła do grona klientów biznesowych Energi Obrót. Obie firmy podjęły rozmowy handlowe na początku tego roku. Po wielomiesięcznych negocjacjach podpisały umowę, na mocy której Tarczyński zakupi od Energi Obrót 39 GWh energii elektrycznej" - czytamy komunikacie.

Energia zostanie dostarczona do zakładów przetwórstwa mięsnego spółki Tarczyński, zlokalizowanych w Ujeźdźcu Małym, Sławie i Bielsko-Białej

"Kontrakt z tak znanym producentem wędlin i dużym graczem na polskim rynku jest dla nas niemałym sukcesem. To ważny krok w pozyskiwaniu kontrahentów branży przetwórstwa mięsnego […] Choć to to pierwszy wspólny kontrakt, to dołożymy wszelkich starań, aby przerodził się w stałą współpracę" - powiedział wiceprezes Energi-Obrót Błażej Krawczyszyn, cytowany w komunikacie.

Tarczyński jest producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Grupa produkuje ok. 500 wyrobów mięsno-wędliniarskich. Strategicznym obszarem działalności jest segment produktów premium. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w czerwcu 2013 r.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

(ISBnews)