Stacje to wspólna inicjatywa władz portu oraz firmy PGE Obrót. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy tej drugiej spółki Mariusz Majewski, każda stacja wyposażona jest w cztery stanowiska do ładowania.

„Dwa z nich to stanowiska indukcyjne – bezprzewodowe, które umożliwiają doładowanie baterii bez konieczności wpinania przewodów. Wystarczy położyć telefon na specjalnej tacce i poczekać, aż bateria się naładuje. Osoby korzystające ze smartfonów znajdą również właściwe wtyczki do naładowania baterii w sposób tradycyjny” - dodał rzecznik PGE Obrót.

Pierwsza ze stacji została ulokowana w strefie ogólnodostępnej, znajduje się na pierwszym piętrze w pobliżu punktów gastronomicznych. Z dwóch kolejnych skorzystają osoby oczekujące po odprawie na lot w strefach zastrzeżonych – w poczekalni nr 2 i nr 4.

Jak podkreślił Marcin Kołacz z biura prasowego portu lotniczego w Jasionce, urządzenia cieszą się ogromną popularnością.

„Stacje to kolejne udogodnienie, jakie zostało wprowadzone z myślą o większym komforcie podróżujących z Jasionki. Teraz pasażerowie w oczekiwaniu na swój lot lub kontrolę mogą bezpłatnie skorzystać z zainstalowanych ładowarek” – zaznaczył Kołacz. (PAP)

autor: Wojciech Huk

edytor: Anna Mackiewicz