Bowim chce finansować inwestycje przede wszystkim z kredytówWarszawa, 17.10.2017 (ISBnews) - Bowim planuje finansować zaplanowane w strategii nakłady inwestycyjne przede wszystkim za pomocą finansowania dłużnego. Nie myśli jednak obecnie o emisji obligacji, poinformował wiceprezes Jacek Rożek.

"14 mln zł to wydatki, które spółka już poniosła. Całą resztę chcemy sfinansować przede wszystkim przez dług oprocentowany" - powiedział Rożek podczas konferencji prasowej.

Łączne nakłady inwestycyjne zaplanowane na lata 2017-2022 to 57,3 mln zł.

"Jeśli chodzi o inwestycje finansowane długiem, to po pierwsze będą to kredyty. Nie zastanawiamy się obecnie nad obligacjami. Kredyty bardziej dotyczą finansowania budowy. W przypadku maszyn będzie to leasing" - wyjaśnił wiceprezes.

Rozmowy na temat finansowania już zaplanowanych inwestycji są prowadzone, potwierdził także.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW.

(ISBnews)