Bowim spodziewa się wzrostu wolumenu sprzedaży w II poł. 2017 r.Warszawa, 17.10.2017 (ISBnews) - Bowim nie zauważa spadku popytu w handlu produktami stalowymi i widzi możliwość dalszego wzrostu wolumenu sprzedaży w II połowie roku, poinformował wiceprezes Jacek Rożek.

"U nas nic się nie zmienia, jeśli chodzi o popyt. Gdyby nie inwestycja w Sosnowcu, to nie bylibyśmy w stanie obsłużyć tych klientów, którzy do nas trafiają" - powiedział Rożek podczas konferencji prasowej.

Dodał, że wydaje się, iż spółka może spodziewać się przyspieszenia wzrostu wolumenu w II połowie roku.

Bowim zainwestował już 12,3 mln zł w rozbudowę centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu. Docelowa wartość inwestycji, która ma być ukończona do końca 2018 r. to ok. 24,2 mln zł. Dotychczas zrealizowana część inwestycji pozwoliła zwiększyć wolumen sprzedaży o 20%.

"Szacujemy, że ta inwestycja, bez magazynu wysokiego składowania, zapewni łącznie wzrost wolumenu o ok. 30% wobec poprzedniego poziomu" - powiedział Rożek.

Łączny wolumen sprzedaży w spółce w 2016 r. to 430 tys. ton, przy czym centrum w Sosnowcu odpowiada za ok. 80% wolumenu sprzedaży grupy. W I połowie 2017 r. grupa odnotowała łączny wzrost wolumenu sprzedaży o 10% r/r.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW.

(ISBnews)