Miraculum chce stworzyć produkty klasy premium sygnowane marką 'Chopin'Warszawa, 18.10.2017 (ISBnews) - Miraculum zawarło z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina umowę licencyjną na wyłączność na używanie przez spółkę unijnego znaku towarowego "Chopin" i międzynarodowego znaku towarowego "Chopin" dla produktów kosmetycznych, poinformowała spółka. Podpisana umowa umożliwi spółce realizację projektu stworzenia produktów klasy premium sygnowanych marką "Chopin" i stanowi kolejny etap realizacji celów inwestycyjnych, podano także.

"Umowa została zawarta na czas oznaczony do dnia 31 lipca 2024 roku, z możliwością przedłużenia na kolejne siedmioletnie okresy. Wyłączność obejmuje rynki krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii i Korei Południowej" - czytamy w komunikacie.

Działalność Miraculum koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży nowoczesnych preparatów do pielęgnacji skóry, depilacji, a także wyrobów perfumeryjnych i kosmetyków do makijażu. W portfolio spółki znajdują się m.in. marki: Miraculum, Tanita, Pani Walewska, Chopin i Wars. W lutym 2007 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)