JSW nie odnotuje zdarzenia jednorazowego w zw. z deputatami



Siedlce, 19.10.2017 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie zakłada zdarzenia jednorazowego wpływającego na wyniki w związku z deputatami węglowymi, poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

"Na razie nie planujemy" - powiedział Ozon dziennikarzom w kuluarach Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach, zapytany o możliwość zaraportowania zdarzenia jednorazowego wpływającego na wyniki w związku z deputatami węglowymi.

Dodał, że w spółce w tym roku była dyskusja wokół kwestii deputatów.

"Na razie w grudniu chcemy wypłacić całą Barbórkę, żeby się zyskiem podzielić z pracownikami" - powiedział prezes.

Wcześniej w tym tygodniu Lubelski Węgiel Bogdanka podpisał porozumienie w zakresie deputatów węglowych wypłacanych na rzecz emerytów i rencistów spółki, co skutkować będzie dodatnim jednorazowym wpływem na wynik operacyjny w wysokości ok. 110 mln zł w IV kw. 2017 r.

Spółka wyjaśniała, że zawarcie porozumienia związane jest z przyjętą 12 października br. przez Sejm ustawą o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Dzięki jego zawarciu, również emeryci i renciści z Bogdanki będą mieli prawo do rekompensaty w wysokości 10 tys. zł netto.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)