Schetyna bierze udział w konwencji samorządowej Platformy Obywatelskiej w Łodzi.

Przewodniczący Platformy przypomniał, że w przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe, chwile potem do Parlamentu Europejskiego, parlamentarne i wybory prezydenckie. "Zaczynamy maraton wyborczy (...) na te wszystkie wybory PO jest gotowa" - zadeklarował.

"Ten wyborczy maraton nie jest podobny do żadnego po roku 89. Dziś nie chodzi o zwykłą konkurencję miedzy partiami politycznymi, dziś tak jak kiedyś walczymy o przyszłość Polski. Polski opartej na wolności, własności prywatnej i na samorządności. Musimy tej Polski bronić przed tymi, którzy chcą odbudować PRL. Państwo partyjnej nomenklatury, które kontroluje i chce odbierać nam wolność" - mówił.

Według Schetyny, aby "obronić" nasz kraj potrzeba m.in. "mocniejszego oporu przeciwko złej zmianie", zamachowi na niezależność sądów, upartyjnienia spółek, atakowi na wolne media, zmianom w ordynacji wyborczej.

Reklama

Drugim warunkiem jest zjednoczenie opozycji.

"Po trzecie musimy pokazać rodakom inny pomysł na nasza ojczyznę. Polacy muszą wiedzieć nie tylko przeciw czemu, ale przede wszystkim na co, na kogo mają głosować. Był taki czas kiedy mówiliśmy o totalnej opozycji. Od teraz, od dzisiaj chcemy mówić o totalnej propozycji" - zaznaczył. (PAP)

autorzy: Michał Boroń, Marta Rawiczedytor: Jakub Pilarek