Macro Games rozpocznie 24 X emisję akcji z prawem poboruWarszawa, 23.10.2017 (ISBnews) - Macro Games rozpocznie we wtorek 24 października emisję do 75 836 059 akcji serii G z zachowaniem prawa poboru dla akcjonariuszy z ceną emisyjną 0,1 zł za sztukę, podał Dom Maklerski Banku PBS. Spółka zamierza pozyskać ponad 7,58 mln zł.

"24 października 2017 roku - rozpoczęcie przyjmowania zapisów podstawowych i zapisów dodatkowych. 14 listopada br. zakończenie przyjmowania zapisów podstawowych i zapisów dodatkowych" - czytamy w komunikacie.

Przydział akcji serii G w zapisach podstawowych i zapisach dodatkowych zaplanowano na 23 listopada 2017 r. W dniach 24-27 listopada 2017 r. planowane jest przyjmowanie zapisów w odpowiedzi na zaproszenie zarządu, a przydział akcji podmiotom, które odpowiedzą na zaproszenie odbędzie się 28 listopada.

"Środki pozyskane z emisji w kwocie ok. 7 583 605,9 zł zostaną przeznaczone na sfinansowanie bieżącej działalności spółki. Spółka planuje przeznaczyć środki z emisji zgodnie z następującymi podziałem:
- 90% środków pochodzących z emisji emitent planuje przeznaczyć na rozwój dotychczasowych portali i gier,
- 10% środków pochodzących z emisji emitent planuje przeznaczyć na rozwój spółki zależnej eSport S.A." - czytamy w memorandum informacyjnym.

Macro Games to spółka z segmentu nowych technologii, rynku gier i elektronicznej rozrywki. Pozycje na swoim rynku buduje gromadząc w portfelu różne portale internetowe odnoszące się do tematyki gier oraz realizując innowacyjne projekty przeznaczone dla społeczności graczy. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)