Krakowski sąd ogłosił upadłość spółki Miasteczko Multimedialne, właściciela parku technologicznego MMC Brainville w Nowym Sączu. Inwestycja otwarta oficjalnie w maju 2014 r. powstała przy wsparciu unijnych funduszy w wysokości 94,9 mln zł.

Jak poinformowała PAP w środę Grażyna Rokita z zespołu prasowego Sądu Okręgowego w Krakowie, postanowienie o ogłoszeniu upadłości spółki zapadło 19 października na posiedzeniu niejawnym. Wniosek o głoszenie upadłości zgłosił sam dłużnik – spółka Miasteczko Multimedialne. Sąd wyznaczył syndyka masy upadłościowej.

„Postępowanie jest obecnie na etapie zgłaszania wierzytelności przez wierzycieli, którzy mają na to 30 dni od dnia ogłoszenia postanowienia” - zaznaczyła Rokita.

MMC Brainville w założeniu pomysłodawcy - Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University, miało stać się „sądecką doliną krzemową” - ponadregionalnym ośrodkiem badań i rozwoju w zakresie nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem branży IT, telekomunikacji, grafiki i animacji komputerowej, technologii mobilnych oraz multimediów. Park technologiczny dysponuje nowoczesnym budynkiem biurowo-laboratoryjnym, dedykowanym do działalności firm z dziedziny multimediów oraz IT o łącznej powierzchni blisko 16 tys. m.kw.

Reklama

Miasteczko Multimedialne w sierpniu 2010 r. otrzymało unijne dofinansowanie na realizację projektu w wysokości 94,9 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Łączna wartość inwestycji wyniosła 111,7 mln zł netto.

W kolejnych latach zmieniali się udziałowcy spółki, a termin oddania obiektu, pierwotnie planowany na wrzesień 2012 r., był przesuwany, co groziło utratą unijnej dotacji. Spółka borykała się z problemami finansowymi – po raz pierwszy wniosek o ogłoszenie upadłości Miasteczka Multimedialnego złożył do sądu w 2015 r. wykonawca inwestycji, konsorcjum firm Cerbud-Pietras.

>>> Czytaj też: Denning: Subwencje dla energetyki węglowej to pomoc geriatryczna [OPINIA]