Orange Polska podtrzymuje oczekiwanie 'płaskiej' dynamiki EBITDA w 2018 r.Warszawa, 26.10.2017 (ISBnews) - Orange Polska podtrzymuje zapowiedź o wypłaszczeniu EBITDA w przyszłym roku, poinformował członek zarządu ds. finansowych Maciej Nowohoński.

"Podtrzymujemy zapowiedź o wypłaszczeniu EBITDA w przyszłym roku" - powiedział Nowohoński podczas konferencji prasowej.

Przedstawiony we wrześniu 2016 r. plan strategiczny Orange.one zakłada m.in., że kluczowe cele finansowe Orange na lata 2017-2020 to stabilizacja przychodów ze sprzedaży w 2019 roku i wzrost w kolejnych latach oraz stabilizacja EBITDA w 2018 roku i wzrost w kolejnych latach.

"Będziemy koncentrować się na strategii i przygotowywać do 2018 r. Skupiamy się teraz na najbliższym kwartale, bo to okres świąteczny i dla każdego operatora jest bardzo ważny ten czas. Nie tylko zwiększamy prognozę EBITDA do 3 mld zł w tym roku, ale będziemy dążyć do jej stabilizacji" - powiedział prezes Jean Fallacher podczas konferencji.

Po publikacji wyników za III kw. br. spółka odniósł cel całoroczny skorygowanej EBITDA do ok. 3 mld zł z 2,8-3 mld zł oczekiwanych w Orange.one. W okresie I-III kw. 2017 r. Orange Polska odnotował skorygowany zysk EBITDA w wysokości 2 344 mln zł (spadek o 7,1% r/r).

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

(ISBnews)