Venture Inc może 'na dniach' sfinalizować pierwsze inwestycje z emisji akcjiWarszawa, 06.11.2017 (ISBnews) - Venture Inc spodziewa się "na dniach" finalizacji pierwszych inwestycji z pozyskanych w niedawnej emisji akcji środków, poinformował prezes Maciej Jarzębowski.

"Mamy pipeline potencjalnych projektów i na dniach mogą pojawić się pierwsze inwestycje" - powiedział Jarzębowski dziennikarzom podczas debiutu spółki na GPW.

Jak wskazał, wykorzystanie środków finansowych z emisji zostało podzielone na 3 transze: nowe projekty (szczególnie w dziedzinie software, internetu, czy bioinformatyki), wsparcie finansowe dla projektów z portfela, a także realizację programów z partnerami.

Brand24, spółka z portfela Venture Inc, ma w niedługim czasie szanse na wejście NewConnect.

"Jesteśmy długoterminowym inwestorem. Zresztą działamy w formule evergreen, bez konieczności wyjścia z projektu" - dodał prezes Venture INC.

Wskazał, że spółka obserwuje także projekty na NewConnect, ale w dużej mierze interesuje się projektami na rynku niepublicznym. Zakres potencjalnych inwestycji to 1-3 mln zł.

Venture INC jest 478. spółką notowaną na głównym rynku oraz 10. debiutem na tym rynku w 2017 roku. Jest to też 5. przejście z NewConnect w 2017 r., a historycznie 60. przejście z małego parkietu.

Na początku października Venture Inc przeprowadził emisję 15 mln akcji serii G po 2 zł każda.

Venture Inc to działająca w formule funduszu typu venture capital spółka, która przeszła na GPW z NewConnect na początku listopada 2017 r.

(ISBnews)