"Jak dowiedział się 'Parkiet', Emperią jest zainteresowana litewska grupa Maxima, która prowadzi sieci sklepów detalicznych w Polsce, krajach bałtyckich i Bułgarii. W naszym kraju jest znana pod marką Aldik" - czytamy w dzienniku.

Sieć rozwinęła się w Lublinie. Obecnie liczy 30 sklepów zlokalizowanych w województwach lubelskim, mazowieckim i podkarpackim. Skonsolidowane przychody grupy Maxima w 2016 r. sięgnęły 2,69 mld euro bez VAT. Przychody w Polsce wyniosły wówczas 48,2 mln euro, podano w gazecie.

Z ankiety przeprowadzonej przez "Parkiet" wśród analityków wynika, że jeśliby miało dojść do sprzedaży całego holdingu, jest spora szansa, że oferta w wezwaniu przekroczyłaby 100 zł za akcję.

Wiosną prezes Dariusz Kalinowski informował, że Emperia Holding liczy, iż inwestor dla spółki zostanie wyłoniony w III kw. tego roku. Wskazał wówczas, że scenariuszem bazowym jest inwestor, który przejmie całość spółki - bez dzielenia na segmenty: IT, nieruchomości itp. Pod koniec sierpnia spółka informowała, że proces pozyskiwania inwestora dla Emperii Holding jest na etapie "zaawansowanego due diligence" i przebiega zgodnie z założonym harmonogramem.

"Okazuje się jednak, że sprawa może wyjaśnić się w I kwartale przyszłego roku" - czytamy dalej.

Emperia Holding jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2002 r. Grupa handlowa Emperia prowadzi działalność detaliczną, deweloperską i informatyczną. Jest właścicielem m.in. sieci detalicznej Stokrotka.

>>> Czytaj także: Brak przerwy, premii i problemy z urlopem. Biedronka pod lupą PIP